ترموود ایرانی ، چوب ترمو ایرانی

High Quality | Made in IRAN

 

ترموود ایرانی با بالاترین کیفیت


لازم به ذکر است که ترموود در ایران توسط دو دسته انجام می شود. دسته اول شامل شرکت هایی است که با روش های ابداعی و پتشکاری غیر استاندارد این عمل را انجام می دهند که فقط در این روش چوب تغییر رنگ می دهد و دسته دوم شرکت هایی که با استفاده از دستگاه های استاندارد و به روش مطلوب دست به تولید ترموود ایرانی می زنند و نکته ای که باید ذکر شود اینکه ترموود ایرانی برای اثبات کیفیت و رقابت با ترمو وارداتی نیاز به زمان دارد و باید کمی رشد کند.

لطفاً جهت سفارش از طریق شماره های زیر با ما درتماس باشید

02165410305

09122489299

 

 

گالری عکس های ترموود ایرانی

Thermowood Pictures Gallery
[foogallery id="205"]
استحکام ترموود ایرانی

استحکام ترموود ایرانی

ترموود ایرانی را می توان از یکی مهم ترین پیشرفت هایی دانست که در صنعت چوب کشور روی داده است. فرایندی که با استفاده از آن می توان به نوبه ی خود مقاومت و استحکام چوب را در مقابل شرایط محیطی به ویژه در برابر حرارت چندین برابر نمود. به طور کلی استفاده از چوب از دیرباز در صنایع مختلف مرسوم بوده است. در توضیح فرایند ترموود می توان چنین گفت که این فرایند مجاورت چوب با تلفیقی از حرارت و بخار آب است. این کار جلوی فرایند های شیمیایی که می تواند به کیفیت چوب صدمه بزند را گرفته و در واقع نوعی از فرآوری چوب به شمار می آید هنگامی که چوب تحت تیمار حرارتی قرار گرفته و یا به اصلاح ترموود می شود محصول نهایی چوبی است که از لحاظ رنگ تیره تر از چوب های معمولی بوده اما خاصیت مقاومت آن در برابر حرارت آن را از چوب های معمولی برتر می کند.
ترموود ایرانی معمولاً در انواع صنایع مانند نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی و خارجی، مبلمان داخلی و مبلمان فضای باز، کف پوش ها، در و پنجره و حتی سونا و استخر کاربرد فراوانی دارد که تنوع این صنایع مهر تائیدی بر کیفیت و انعطاف بالای چوب ترموود شده ایرانی است.


 
تغییرات اصلی در ساختار ترموود ایرانی
برای توضیح این مطلب که در هنگام فرایند ترموود کردن چوب چه تغییراتی در داخل چوب روی می دهد که باعث بهبود کیفیت آن می شود می توان گفت که اولین اتفاقی که می افتد خشک شدن شیره ها و صمغ موجود در داخل چوب است. هنگامی که فضاهای داخلی چوب خشک می شود امکان رشد موجودات موزی که می توانند موجب پوسیدگی چوب شوند کاهش می یابد. از طرفی حرارت دادن چوب در این فرایند می تواند سبب از بین رفتن قارچ و باکتری های موجود در آن شود.
ویژگی مهمی که در فرایند آماده سازی ترموود ایرانی وجود دارد این است که به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی این روش به عنوان یک روش دوستدار محیط زیست شناخته می شود. در واقع محصول اولیه و محصول تولید محصولاتی طبیعی و عاری از اثرات شیمیایی هستند.
 


سایر ویژگی های چوب ترموود ایرانی

علاوه بر خاصیت مقاومت در برابر حرارت، فرایند ترموود چوب می تواند موجب افزایش انعطاف پذیری در تمام جهات در چوب شود. به بیان علمی تر می توان اشاره کرد کاهش مقاومت خمشی و پیچشی می تواند از شکسته شدن چوب و ترک خوردن آن طی فشار های وارده جلوگیری کند. چوب های ترموود ایرانی از لحاظ ابعاد و اندازه نیز دارای مقاومت مناسبی هستند. علاوه بر حرارت، ترموود کردن چوب می تواند آن را در برابر سایر تغییرات آب و هوایی مقاوم نمایند. به عنوان مثال در شرایطی که هوا بسیار سرد باشد و یا رطوبت هوا در منطقه ای زیاد باشد استفاده از چوب های ترموود شده به صرفه تر از چوب های معمولی است.
علاوه بر این، خاصیت ذکر شده موجب می شود افرادی که با این گونه محصولات در ارتباط هستند نگرانی ای از بابت تمیز کردن و شستشو و نگهداری آن ها نداشته باشند. چوب های ترموود ایرانی کیان به آسانی قابل شستشو بوده و نگهداری از آن ها آسان تر است. ویژگی دیگری که چوب های ترموود شده را از چوب های معمولی متمایز نموده نصب آسان آن ها به واسطه وزن کمتر است. این چوب ها بسیار سبک بوده و در برابر تغییر شکل و حالت مقاومت خوبی دارند. آخرین ویژگی که فرایند ترموود کردن چوب به همراه دارد این است که چوب علاوه بر کیفیت از لحاظ ظاهری نیز زیبایی خود را تا مدت ها حفظ کرده و ثبات رنگی بسیار مناسبی دارند.
 

موارد استفاده ترموود ایرانی

چوب ترموود شده ایرانی به دلیل ویژگی های مثبت فیزیکی بسیار ویژه ای که دارد می تواند در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار گیرد.

چوب ترموود شده ایرانی می تواند شرایط نا مساعد محیطی را بهتر از چوب های معمولی تحمل کند. به بیانی دیگر می توان گفت چوب ترموود شده چوبی است که بر روی آن فرایند فرآوری ویژه ای صورت گرفته که موجب شده تا امکان استفاده در صنایع مختلف را داشته باشد.
 

THERMOWOOD USES


استفاده از چوب ترموود ایرانی در تمام صنایع به ویژه صنعت ساختمان موجب شده تا حس زیبای طبیعت به کالبد بی روح ساختمان ها دمیده شود. پیش از توسعه استفاده از چوب ترموود شده در صنایع، استفاده از چوب در نمای داخلی و خارجی ساختمان به دلیل قرار گرفتن در برابر شرایط محیطی مختلف و تخریب زود هنگام چندان به صرفه نبود. با پیشرفت این صنعت موارد استفاده از چوب ترموود شده روز به روز بیشتر شده و می توان آن ها در بخش های مختلفی مشاهده نمود.

نکته مهمی که در خصوص انتخاب چوب ترموود شده در صنایع گوناگون باید مورد توجه علاقه مندان قرار گیرد این است که اگر چه این چوب ها در مقایسه با چوب معمولی دارای قیمت بالایی هستند اما در مقایسه با طول عمر بالا و کیفیت مناسبی که دارند بدون تردید انتخاب آن ها از لحاظ مالی به صرفه خواهد بود و نمی توان قیمت بالای آن ها به عنوان نقطه ضعف چوب ترموود شده عنوان نمود.موارد استفاده از چوب ترموود شده ایرانی با تکیه بر صنعت ساختمان

مهم ترین موارد استفاده از چوب ترموود شده ایرانی را می توان در صنعت ساختمان سازی مشاهده نمود. پیش تر به استفاده از این گونه چوب ها در نمای ساختمان ها اشاره کردیم. علاوه بر نمای داخلی و خارجی چوب ترموود شده را می توان به عنوان کف پوش ها در ساختمان مورد استفاده قرار داد.

زیبایی، کیفیت و از همه مهم تر قابلیت شستشوی آسان از جمله ویژگی های منحصر به فرد چوب ترموود ایرانی به عنوان کف پوش ها به شمار می آِید. علاوه بر کف پوش، در دکوراسیون داخلی می توان طرح هایی را مشاهده نمود که در آن دیوار پوش هایی از جنس چوب وجود دارد. بسته به این که این دیوار پوش در بخش های داخلی یا خارجی باشند و در معرض چه شرایطی قرار داشته باشند می توان از انواع مختلف چوب ترموود شده برای آن ها بهره برد.

به طور کلی استفاده از چوب به ویژه چوب ترموود شده در دکوراسیون داخلی جایگاه ویژه ای دارد. این موضوع شامل انواع مبلمان و وسایل مورد استفاده در چیدمان فضا نیز می شود. در ساختمان سازی نرده، پله و در و پنجره ها از جمله موارد بسیار مهمی هستند که باید از هر دو جنبه کیفیت و زیبایی به آن ها توجه ویژه ای نمود. استفاده از چوب های معمولی برای این موارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا علاوه بر این که قابلیت های چوب ترموود شده را ندارند از لحاظ طول عمر نیز نمی توانند با چوب ترموود شده برابری کنند و همین می تواند از لحاظ اقتصادی به مالکین صدمه وارد کند. در طراحی فضاهای باز نیز استفاده از چوب ترموود شده در مقایسه با چوب معمولی توصیه می شود.

در طراحی و تولید انواع آلاچیق و مبلمان های فضای خارجی این گونه چوب ها گزینه مناسب تری هستند. به ویژه این که در این شرایط چوب ها در مقابل عوامل محیطی قرار گرفته و امکان پوسیده شدن آن ها بیشتر می شود. یکی از جالب ترین استفاده های چوب ترموود شده استفاده از آن در استخر و سونا است. محیط استخر و سونا محیط های مرطوبی هستند و به طور کلی نمی توان از چوب معمولی برای ساخت آن ها بهره برد.

استفاده از چوب ترموود ایرانی در سونا و بررسی مزایای آن

ترموود ایرانی با توجه به مزایای آن کاربرد های فراوانی در صنایع گوناگون به ویژه صنعت ساختمان سازی دارد. امکان استفاده از چوب ترموود در فضا هایی که دارای شرایط محیطی خاصی هستند می تواند سبب افزایش طول عمر سازه مورد نظر گردد. یکی از مهم ترین استفاده های چوب ترموود کاربرد آن در سونا و استخر می باشد. استفاده از چوب ترموود در سونا از این جهت حائز اهمیت است که این چوب ها دارای رطوبتی کمتر از چوب های معمولی بوده و به همین دلیل می تواند برای به کار گیری در فضاهای پر رطوبت مورد استفاده قرار گیرند.

نکته بسیار مهمی که در خصوص چوب ترموود شده مطرح می شود این است که این گونه چوب ها به هیچ عنوان تحت اثر مواد شیمیایی قرار نمی گیرند و به همین دلیل استفاده از آن ها در فضاهای مختلف بلامانع بوده و هیچ گونه عوارضی را برای افرادی که در معرض آن ها قرار می گیرند به همراه نخواهد داشت. البته در برخی موارد رنگ ها و لاک های مخصوصی برای زیبا تر شده کار مورد استفاده قرار می گیرد که استفاده از آن ها در محیط سونا چندان توصیه نمی گردد.

ویژگی های مهم در استفاده از چوب ترموود در سونا

استفاده از چوب ترموود در محل هایی مثل سونا دارای مزایای مهم است. علاوه بر موضوع افزایش طول عمر در این محل ها استفاده از چوب ترموود از لحاظ بهداشتی نیز می تواند گزینه قابل قبولی به شمار بیاید. به این معنا که به دلیل فرایند های ویژه ای که برای انجام ترموود کردن چوب مورد نیاز است میکروارگانیسم هایی که درون چوب زیست می کنند از بین می رود. علاوه بر این با خشک شدن فضای داخلی چوب، محیط رشد و زندگی آن ها نیز تخریب می گردد. نتیجه این امر عدم امکان پوسیدگی چوب و یا ایجاد کپک و قارچ و سایر عوامل آلوده کننده است.

به طور کلی هنگامی که چوب های معمولی در معرض رطوبت قرار می گیرند پس از مدت زمان کوتاهی تغییر شکل داده و به اصطلاح باد می کنند. این باد کردن می تواند هم به زیبایی و هم به استحکام سازه ضرر برساند. در نتیجه استفاده از چوب ترموود شده ایرانی به جای چوب معمولی می تواند موجب شود که هزینه های تعمیر و نگهداری و در برخی موارد تعویض چوب ها به حداقل کاهش یابد.

خاصیت عایق حرارتی چوب ترمو ایرانی

به سبب تیمار حرارتی که روی چوب برای انجام فرایند ترموود کردن صورت می گیرد معمولا چوب ترموود شده می تواند عایق حرارتی مناسبی به شمار بیاید. همین نکته مورد مهم دیگری است که در استفاده از چوب ترموود ایرانی در ساخت سونا باید مورد توجه قرار گیرد. این موضوع از لحاظ زیست محیطی و اقتصادی می تواند مزیت های فراوانی داشته باشد. از جنبه زیست محیطی حفظ انرژی و جلوگیری از هدر رفتن آن بسیار حائز اهمیت بوده و از جنبه دیگر مسئله اقتصادی در خصوص هزینه های مربوط به تامین انرژی است که می تواند برای افراد دارای اهمیت بالایی باشد.

چوب های ترموود شده ای که در سونا مورد استفاده قرار می گیرند معمولا نباید دارای پوشش خاصی باشند. منظور از پوشش استفاده از لاک یا رنگ های مخصوص است. علت این امر را می توان مشکلات بهداشتی مطرح نمود. در محیط سونا معمولا پوست انسان به صورت مستقیم با چوب در ارتباط خواهد بود همین امر می تواند موجب انتقال بیماری گردد. در مواردی استفاده از رنگ های برای چوب ترموود شده ممکن است سبب بروز انواع حساسیت ها در بدن انسان شود. به همین دلیل به طور کلی گفته می شود بهتر است برای استفاده از چوب ترموود در سونا از چوبی استفاده شود که عاری از هر گونه فینیشینگی باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)